Jaka kołdra będzie spełniać swoje zadanie całorocznie?

Jaka kołdra będzie spełniać swoje zadanie całorocznie?

Czy masz problemy ze spaniem? Próbowałeś już wszystkich sposobów na lepszą noc i nic nie przynosi skutku? Być może wystarczy po prostu zdecydować się na właściwą kołdrę. Nie ulega bowiem wątpliwości, że dobry sen to sen w dobrej pościeli. Wszyscy znamy uczucie, jakim jest położenie się w czystej, świeżo wypranej i wyprasowanej pościeli. To zupełnie coś innego niż spędzanie nocy pod zużytą kołdrą.

Jakie jeszcze warunki powinna spełniać dobra pościel? Musi ona zapewniać oddychanie, a także być wygodna i, w zależności od pory roku, mniej lub bardziej ciepła. W związku z tym ostatnim aspektem rozróżnia się kołdry zimowo letnia. Te pierwsze są naturalnie lżejsze i cieńsze, żeby ich użytkownik nie spocił się w trakcie ciepłych nocy. Drugie natomiast zasadniczo powinny być grubsze i cieńsze, żeby zapewniać dostateczną ochronę przed zimowymi nocami, które potrafią być naprawdę mroźne.

Kołdry dwuwarstwowe i nie tylko

Czy jednak nie istnieje rozwiązanie, które pogodziłoby te dwie skrajności? Czy można znaleźć kołdrę, z której dałoby się korzystać przez cały rok? Owszem. Jest nim tak zwana kołdra całoroczna. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią trzymać w swoim domu zbyt wiele przedmiotów bądź po prostu nie mają na to wystarczająco dużo miejsca. Kołdry całoroczne sprawdzają się zarówno zimą, jak i latem. Co umożliwia takie postawienie sprawy? Rozwiązanie, na jakim bazują całoroczne kołdry, jest bardzo proste. Składają się one bowiem z co najmniej dwóch połączonych warstw, które latem można rozdzielać, a zimą łączyć. To niezwykle proste i użyteczne wyjście, które zadowoli każdego minimalistę.

Łączenie warstw nie jest jednak jedynym sposobem na stworzenie kołdry całorocznej. Równie dobrą metodą na produkcję tego typu akcesoriów jest korzystanie z materiałów syntetycznych. Da się z nich bowiem otrzymywać kołdry, które mają po jednej warstwie, a jednocześnie latem i zimą spełniają zupełnie różne funkcje. Kiedy jest ciepło zapewniają tylko lekkie przykrycie, a zimą przyjemnie zagrzewają.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
expand_less