Z jakiego wypełnienia robi się kołdry?

Z jakiego wypełnienia robi się kołdry?

Kołdrę powinniśmy dobierać do wielkości łóżka, ale również do naszych potrzeb i oczekiwań. Wiele osób wybiera sezonowe modele, które łatwiej dostosować do panujących za oknem i w mieszkaniu warunków, pozwalają na regulację temperatury. Wypełnienie takie jak tradycyjny puch, mimo że zdrowe trudne jest w pielęgnacji i coraz częściej wypierane jest przez syntetyczne produkty.

Kołdry letnie i zimowe – na co zwrócić uwagę?

Kołdry sezonowe szyte są w wysokiej jakości materiałów, które łatwo dobrać do temperatury panującej za oknem. Letnie są cienkie, niewiele ważą i wypełnione są zazwyczaj włóknem silikonowym, które zapewnia przepływ powietrza. Obszyte są bawełną lub mikrofibrą, co ważne jest z punktu widzenia odprowadzania wilgoci i ochrony przed bakteriami. Największą zaletą wymienianą przez użytkowników jest fakt, że można prać je w pralce i nic się z nimi nie dzieje.

Kołdry zimowe z kolei wypełnione są często owczą wełną, która, poza tym, że zapewni utrzymanie temperatury ciała, to jeszcze ma właściwości zdrowotne. Polecana jest osobom cierpiącym na bóle stawowe, choroby reumatyczne, problemy z krążeniem. Jeśli jednak nie chcemy spać pod czymś cięższym, warto wybrać kołdrę silikonową, która jest lżejsza, przepuszcza powietrze, a dzięki pikowaniu nie musimy martwić się przesuwającym się wypełnieniem. Niezdecydowanym zaleca się kołdry całoroczne, które wypełnione są silikonem zapewniającym sprężystość i miękkość dotyk

Kołdry antyalergiczne

Wybór odpowiedniej kołdry ważny jest przede wszystkim, gdy cierpimy na alergię lub choroby układu oddechowego. Ze względu na specyfikę użytkowania tego produktu zagrożeniem jest zbierająca się wewnątrz kołdry wilgoć, rozwijające się tam bakterie i pleśnie. Dlatego tak ważne jest, aby wybierać artykuły uszyte z naturalnych materiałów i z odpowiednio dobranym wypełnieniem, które nie było poddane działaniu chemikaliów. Włókna poliestrowe czy silikonowe zapewniają izolację termiczną i przepływ powietrza, a do tego nie zaginają się i nie tworzą szczelin, w których mogą zbierać się roztocza.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
expand_less