Czym charakteryzuje się pościel satynowa?

Czym charakteryzuje się pościel satynowa?

Kiedy wieczorem zanurzasz się już w swoim łóżku chcesz się wtulić w piękną, mięciutką i miłą dla ciała pościel. Taką potrzebę może właśnie zaspokoić pościel satynowa. Uszyta z wysokojakościowego materiału i trwała. Nie musisz się obawiać, że po kilku praniach będzie niemiła, porozciąga się i będzie niepraktyczna. Zachowuje ona nasyconą kolorystykę i początkową jakość. Jakie jeszcze zalety posiada pościel satynowa?

Zalety pościeli satynowej

Gwarantuje nam komfort podczas snu. Tkanina jest przyjemna, delikatna. Szczególnie sprawdza się latem, kiedy potrzebujemy uczucia chłodu. Można poczuć się luksusowo. Można również dopasować ją kolorystycznie do swoich upodobań oraz aranżacji wnętrza. Łagodna, stonowana czy może w ostrych kolorach? Wszystko, co sobie wymarzysz. Oprócz komfortu wypoczynku nadaje również elegancji wnętrzu. Jedną z właściwości satyny jest charakterystyczny połysk, dzięki czemu wygląda luksusowo. Ten materiał oddycha, wykazuje właściwości hipoalergiczne, nie sprawia trudności w pielęgnacji. Przewiewność tego materiału zapewnia dobrą cyrkulację powietrza oraz świetnie odprowadza wilgoć. Sprawdza się również u osób mających bardzo delikatną skórę, nie drażni jej. Nie zmienia kształtu, nie drze się, nie rozciąga ani nie przeciera. Można ją bezpiecznie prać w temperaturze 40-60 stopni. Nie trzeba prasować, wystarczy zostawić do wyschnięcia.

Czy satyna ma jakieś wady?

Często za wadę można uważać cenę pościeli satynowej. Tutaj należy uważać na podróbki, cenowo sporo tańsze, ale jakość nigdy nie dorówna oryginalnej satynie. Jeśli zwierzęta śpią z nami w łóżku mogą taką pościel pohaczyć lub porozciągać. Warto pamiętać o tym, że pościel satynowa raczej chłodzi, więc nie koniecznie stosuje się je w mroźne dni. Tutaj lepszym wyborem będzie pościel bawełniana.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
expand_less