Kiedy warto kupić antyalergiczną kołdrę?

Kiedy warto kupić antyalergiczną kołdrę?

Wiele osób zmaga się z alergią na roztocza, pleśnie, kurz i pyłki. Niestety kołdry są doskonałym miejscem dla tych pajęczaków, ponieważ znajdują one w nich pożywienie w postaci ludzkiego złuszczonego naskórka, a ponadto jest to ciepłe i wilgotne środowisko. W pościeli łatwo też zbiera się kurz oraz pyłki. Alergeny nagromadzone w kołdrze mogą zakłócać spokojny sen alergikom oraz nasilać objawy alergii. Warto więc zastanowić się nad zakupem kołdry antyalergicznej.

Czym wyróżnia się kołdra antyalergiczna?

Kołdra antyalergiczna posiada specjalne wypełnienie, które zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza, minimalizuje ryzyko osiadania kurzu i rozprzestrzeniania się roztoczy. Do produkcji kołder antyalergicznych nie używa się puchu, pierza ani wełny. Wypełnienie jest z reguły syntetyczne, bambusowe lub jedwabne. Kołdra antyalergiczna musi być lekka i odporna na pranie w wysokich temperaturach. Powinna mieć poszycie z wysokiej jakości bawełny, która zapobiega poceniu się w nocy. Dobrą propozycją jest też poszycie z mieszanki włókien bawełny i bambusa.

Przy zakupie kołdry antyalergicznej należy sprawdzić, czy posiada ona odpowiedni certyfikat, ponieważ w przeciwnym razie może okazać się, że nie spełnia standardów i nie pomoże w walce z alergią. Antyalergiczność kołdry może potwierdzać np. certyfikat wydawany przez ECARF (Fundacja Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami), opinia kliniczna potwierdzająca właściwości antyalergiczne produktu opracowana przez ośrodek medyczny lub atesty. Potwierdzeniem jakości kołdry antyalergicznej jest też jej zakup od sprawdzonego producenta.

Kto powinien się zaopatrzyć w kołdrę antyalergiczną?

Kołdry antyalergiczną są przeznaczone dla osób ze zdiagnozowaną alergią na pleśnie, kurz czy roztocza. W przypadku tych ostatnich dobrym wyborem jest kołdra antyroztoczowa, przeznaczona dla osób uczulonych na ten alergen. Jeśli alergia jest niezdiagnozowana lub lekka, nie ma konieczności kupowania kołdry antyalergicznej, wystarczy wybrać produkt hipoalergiczny, wykonany z materiałów, które nie powodują alergii.

Dobrym rozwiązaniem może być zakup kołdry, którą można prać w wysokich temperaturach, ponieważ pajęczaki giną w temperaturze około 55 stopni Celsjusza. Regularne pranie kołdry jest bardzo pomocne w przypadku alergików. Doskonale sprawdzi się kołdra całoroczna zapewniająca prawidłową cyrkulację powietrza oraz możliwość prania w 60 stopniach Celsjusza. Osoby, które nie zmagają się z alergią, nie muszą kupować antyalergicznych ani nawet hipoalergicznych kołder. Wystarczy wybrać produkt, który przepuszcza powietrze i jest wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
expand_less