Dla kogo przeznaczone są poduszki antyalergiczne?

Dla kogo przeznaczone są poduszki antyalergiczne?

Alergie są dziś tak powszechne, że często zalicza się je do chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Szacuje się, że w krajach wysokorozwiniętych problem ten może dotyczyć nawet 20-30% populacji. Uczulenie polega na nadmiernej i nieprawidłowej reakcji układu odpornościowego na występujące w środowisku obce dla organizmu substancje, określane mianem alergenów, które w normalnych warunkach nie powinny powodować żadnych objawów. Alergie można sklasyfikować na cztery grupy w zależności od drogi, którą alergeny przedostają się do organizmu: wziewne, pokarmowe, kontaktowe i iniekcyjne. Skupiając się na temacie poduszek antyalergicznych, interesować nas będą oczywiście alergie wziewne i kontaktowe. Czy poduszka może przyczynić się do łagodzenia uporczywych objawów?

Czym jest poduszka antyalergiczna?

Na pierwszy rzut oka poduszka antyalergiczna niczym nie różni się od klasycznej. Tym, co jest dla nich charakterystyczne, to rodzaj wypełnienia. Poduszki z naturalnym wypełnieniem puchowym u alergików mogą powodować szereg dolegliwości, jak wysypki, łzawienie oczu, kichanie czy kater, które utrudniają spokojny sen. Alternatywą są materiały syntetyczne o właściwościach hipoalergicznych, które nie uczulają i nie gromadzą kurzu i biologicznych zanieczyszczeń, a także ograniczają rozmnażanie roztoczy i bakterii.

W naszej ofercie dostępne są poduszki antyalergiczne wykonane z mikrofibry, które są całkowicie bezpieczne dla alergików. Jest to zasługa nie tylko mikrofibry, ale również silikonowego wypełnienia. Jednocześnie wyrób ten może być z powodzeniem prany w pralce automatycznej w temperaturze aż 90˚C, co pozwala na skuteczne pozbycie się wszelkich drobnoustrojów. To doskonałe rozwiązanie nawet dla osób, które mają bardzo silne odczyny.

Kto powinien wybrać poduszkę antyalergiczną?

Poduszki antyalergiczne przeznaczone są przede wszystkim dla alergików, którzy na wiele różnych sposobów starają się łagodzić uporczywe dolegliwości powodowane przez m.in. kurz, roztocza, sierść zwierząt, grzyby czy sezonowo pyłki roślin (alergie wziewne), a także substancje chemiczne, lateks (alergie kontaktowe). Jest to dobry wybór zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Tego rodzaju wyroby nie tylko ograniczają rozwój i bytowanie alergenów, ale również są przyjazne dla skóry, delikatne, przewiewne i trwałe. Gwarantują łatwe użytkowanie i utrzymywanie czystości. Dostosowują się do kształtu głowy i karku, dlatego też zapewniają komfortowy wypoczynek. Tak naprawdę ich zalety docenią nie tylko alergicy, ale wszystkie osoby, które oczekują maksymalnej regeneracji podczas snu

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
expand_less