Jaka kołdra będzie najlepsza na zimowe miesiące?

Jaka kołdra będzie najlepsza na zimowe miesiące?

Mało kto lubi mroźne, zimowe dni. To okres, w którym trzeba zakładać grubsze ubrania i szczególnie dbać o swoją odporność. Nie sposób nie wspomnieć też o nocach, które bywają szczególnie komfortowe z uwagi na niskie temperatury. Jak wiadomo, zdrowy i komfortowy sen jest niezwykle ważny, dlatego dobrze zadbać o to, aby wówczas w sypialni znalazły się odpowiednie akcesoria. Mowa tutaj przede wszystkim o kołdrze. Jakie modele najlepiej się sprawdzą na zimowe miesiące?

Zimowa kołdra, czyli jaka? 

Pierwsze mroźne dni zachęcają do wyciągnięcia z szafy cieplejszej piżamy czy szlafroka. Oprócz tego to również dobry czas na to, aby zastanowić się, czy kołdra w sypialni jest odpowiednia do spania w nieco niższych temperaturach. Poszukując idealnego produktu, warto zastanowić się nad zakupem kołdry zimowej. Aby znaleźć odpowiedni model, trzeba zwrócić uwagę na ciężkość produktu oraz poziom ciepła, jaki jest w stanie zapewnić.

Kołdry zimowe są dostępne w wersjach z poszyciem z bawełny albo wypełnieniem z wełny owczej. Ta druga jest szczególnie polecana osobom, które cierpią na bóle reumatyczne i mięśniowe albo chcą poprawić krążenie. Na uwagę zasługuję też kołdry silikonowe. Są zrobione z mikrofibry i są lekkie i puszyste, a do tego dobrze przepuszczają powietrze, co sprawia, że sen jest nie tylko ciepły, ale również komfortowy.

Jaki model na cieplejszą zimę? 

Niektórzy nie mają możliwości trzymania w domu dwóch różnych kołder z uwagi na brak miejsca. Ponadto czasami zdarza się też tak, że zima jest stosunkowo łaskawa. Wówczas można sobie pozwolić na nieco cieńszy produkt. Właśnie dlatego w naszej ofercie posiadamy też kołdry zimowo-letnie, które świetnie się sprawdzą zarówno podczas ciepłych, jak i chłodnych nocy.

Całoroczne modele składają się z dwóch części, przy czym jedna jest idealna do spania latem, natomiast kiedy za oknem robi się chłodniej, wystarczy dołączyć drugą. Wówczas można zapewnić sobie taką ilość ciepła, jaka jest wymagana w danym momencie bez konieczności kupowania dwóch różnych produktów. Co ważne, taką kołdrę można prać w pralce, więc nie trzeba się obawiać o kwestie związane z higieną sypialni.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
expand_less