Jaką kołdrę wybrać dla alergika?

Jaką kołdrę wybrać dla alergika?

Różnego rodzaju czynniki wywołujące alergie są dla wielu osób cierpiących na tego typu przypadłość bardzo uciążliwe. Jedną z opcji, która pomoże nam w walce z alergią, jest dobór odpowiedniej kołdry. Wybierając kołdrę antyalergiczną, musimy przede wszystkim pamiętać o tym, iż są one dostępne praktycznie w takich samych rozmiarach jak standardowe kołdry, czyli na przykład jej wymiary to 140x200 cm, 160x200 cm 180x200 cm czy 200x220 cm. Jak zatem widać, szukając odpowiedniej dla nas kołdry, należy po prostu dopasować ją do rozmiarów naszego łóżka, co zapewni nam nie tylko wolny od alergenów, ale także bezpieczny i przyjemny sen w komfortowych warunkach.

Pozostałe ważne aspekty w kontekście doboru odpowiedniej kołdry antyalergicznej

Wybierając odpowiednią dla alergików kołdrę, nie możemy zapominać również o jej wypełnieniu. Należy tu zrezygnować z wypełnienia naturalnego takiego jak puch, pierze czy wełna, ponieważ naraża ono osoby cierpiące na alergię na działanie wielu szkodliwych czynników takich jak kurz, roztocza itp. Jeżeli chodzi o samo wypełnienie kołdry dla osób uczulonych, to mamy tutaj wiele, innych możliwości wyboru w tym wypełnienia silikonowe zapobiegające rozwojowi drobnoustrojów. Oprócz tego istnieją także kołdry z wypełnieniem bambusowym, które z kolei posiada właściwości bakteriobójcze. Ciekawym rozwiązaniem jest tu także wypełnienie jedwabne, dzięki któremu nasza kołdra będzie wolna nie tylko od roztoczy, ale też od kurzu. Ostatnią opcją w kontekście wypełnienia jest lateks, który również skutecznie przeciwdziała rozwojowi roztoczy.

Pozostałymi czynnikami, jakie powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze odpowiedniej dla alergików kołdry, jest możliwość prania jej w wysokiej temperaturze bez obaw o jej uszkodzenie. Dodatkowo pamiętajmy o doborze odpowiedniego poszycia, które obowiązkowo powinno być bawełniane lub też bambusowe. Dodajmy, iż czynnik ten jest równie ważny co wybór opisywanego przez nas wcześniej wypełnienia. Kołdra antyalergiczna musi także zapewnić nam jak najlepszą cyrkulację powietrza w trakcie snu, zatem powinna ona być skonstruowana w taki sposób, aby osoba pod nią śpiąca nie pociła się nadmiernie przy jednoczesnym zapewnieniu izolacji cieplnej.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
expand_less