Jakie właściwości mają kołdry wełniane?

Jakie właściwości mają kołdry wełniane?

Na rynku istnieje spora ilość kołder, które rywalizują między sobą trwałością wypełnienia, możliwością prania, jak i komfortem użytkowania na co dzień. Wyróżnia się kołdry puchowe, syntetyczne, jak również wełniane. Dzisiaj zajmiemy się tymi ostatnimi. Zobaczmy zatem dlaczego warto stosować kołdry wełniane?

Rodzaje kołder naturalnych

W przypadku poszukiwania kołdry eko wykonanej z materiałów naturalnych warto zaznaczyć, że kołdry wełniane, to tylko jeden z licznych przedstawicieli gatunku, z jakim współcześnie mamy do czynienia w sklepach tekstylnych i nie tylko. Do kołder naturalnych zaliczyć można kołdry puchowe, z pierza, jedwabne, z włókna kukurydzianego lub bambusowego, jak również kołdry wełniane. Kołdry wełniane produkowane są z wybranych gatunków owiec lub wielbłądów. W przeciwieństwie do wspomnianych wyżej podtypów to produkty nieuczulające a wypełnienie z nich cechuje się dużą sprężystością i pozwala skórze oddychać. Wiele osób uważa, że to sprawdzony sposób na dolegliwości reumatyczne. Równie cennym wypłonieniem i o wiele przystępniejszym cenowo jest wsad z wełny owczej.

Jakie właściwości mają kołdry wełniane?

Kołdry z wełny owczej cechują się doskonałymi parametrami izolacyjnymi i jednocześnie higroskopijnymi, czyli odprowadzającymi wodę na zewnątrz, dzięki temu nawet pocąc się, pod kołdrą z wełny owczej nie będzie dokuczać użytkownikowi mokra, czy też wilgotna kołdra. Termokurczliwość tego włókna sprawia, że w wysokich wskazaniach termometru jej struktura rozluźnia się, poprawiając komfort termiczny latem, a zimą włókna ulegają ściśnięciu i tym samym zapewniają dużą ochronę przed chłodem. Dzięki zawartości we włóknach wełnianych lanoliny kołdry te hamują rozwój roztoczy żywiących się zrogowaciałym naskórkiem i potem ludzkim. Biorąc pod uwagę właściwości prozdrowotne tych wyrobów, zaleca się je osobom cierpiącym np. na różnego rodzaju dolegliwości reumatyczne, choroby zwyrodnieniowe stawów, czy zaburzenia krążenia, zaburzenia termoregulacji, odleżyny.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
expand_less